23 июля 2017, 13:37

Мариупольская объединенная государственная налоговая инспекция информирует

2017-03-03 18:00:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України.

З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в місячному розмірі становить 3200 гривень (у погодинному розмірі – 19,34 гривні), прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить для працездатних осіб 1600 гривень.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що при неофіційному працевлаштуванні, втрачаються такі права, як оплачувані відпустки, соціальні страхові виплати та пенсійний стаж.

В результаті проведених заходів Маріупольською ОДПІ в січні-лютому 2017 року щодо оформлення трудових угод з громадянами, які офіційно не були працевлаштовані, в бюджет надійшло 33,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 38,2 тис. грн. єдиного соціального внеску. Роботодавці оформили трудові договори з 57 громадянами.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, які у 2016 році отримували доходи у вигляді спадщини чи дарунку коштів, майна, майнових чи немайнових прав, що обов’язково потрібно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи.

Відповідно до ст.174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини чи подарунку застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5%, 18%:

- за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, отриманої від члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).  Такі спадкоємці не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи;

- ставка податку 5% застосовується для будь-якого майна, отриманого від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- якщо спадщину отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку становить 18%.

У податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за одною із вказаних ставок та військового збору за ставкою 1,5%.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що до оподатковуваного доходу платника податку не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, яка надається резидентами — юридичними або фізичними особами протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, який дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2017 році — 2240 грн).

Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і підлягає оподаткуванню на загальних підставах податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Зазначена норма визначена пп.170.7.3 ст.170 Податкового кодексу України.

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

Киберполиция Украины получила новую спецтехнику и интенсивно готовится к предотвращению новых хакерских атак
2017-07-22 09:30:00
0
| Спецпроекты

Киберполицейские интенсивно готовятся к предотвращению возможных новых хакерских атак против Украины. Об этом заявил глава Департамента киберполиции Сергей Демедюк, сообщает пресс-центр Нацполиции.

Лидер Linkin Park - Честер Беннингтон покончил с собой
2017-07-22 09:00:00
0
| Шоу-Biz

Коронер округа Лос-Анджелес подтвердил в пятницу, что причиной смерти лидера группы Linkin Park Честера Беннингтона стало самоубийство.

Землетрясение в Греции: власти назвали гражданство погибших
2017-07-21 14:00:00
0
| Происшествия

В результате землетрясения в Греции на острове Кос погибли граждане Швеции и Турции, передает греческое издание Protothema со ссылкой на местные власти.

Задержан мужчина, который убил двух девушек и сжег их тела вместе с квартирой
2017-07-21 13:30:00
0
| Происшествия

19 июля спасателям поступила информация о пожаре в Кальмиусском районе в многоэтажке, горела квартира. В результате пожара погибли две девушки 28-ми и 30-ти лет. Как позже выяснилось - подруг задушили, а квартиру подожгли, чтобы скрыть следы преступления.

СМ КОР: что это и как работает?
2017-07-20 10:30:00
0
| Экономика

В Украине заработала система блокировки налоговых накладных с признаками фиктивности. Новый механизм позволяет автоматически анализировать налоговую накладную на наличие рисков. С апреля текущего года эта система работала в тестовом режиме, а в июле перешла на полноценную работу.

В Турции археологи обнаружили смайлик на 4000-летнем кувшине
2017-07-20 09:10:00
0
| Из истории

Во время раскопок в провинции Газиантеп на юге Турции археологи нашли 4000-летний кувшин, на котором нарисован "древнейший смайлик" — стилизованное изображение улыбающегося человеческого лица.

Леонардо Ди Каприо задал новый модный тренд
2017-07-20 09:00:00
0
| Мода и стиль

Американский актер Леонардо Ди Каприо неожиданно задал новый модный тренд после того, как прогулялся по улицам с целлофановым пакетом вместо поясной сумки.