19 октября 2018, 12:41

Кампанія декларування доходів - 2018

2018-01-05 09:30:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Маріупольська ОДПІ Головногоуправління ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що з 01.01.2018 року розпочалася кампаніядекларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річнуподаткову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податковізобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/абомають право подати декларації для отримання податкової знижки.

     Податкова декларація подаєтьсяплатниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із такихспособів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимогзаконів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

     У разі надсилання податковоїдекларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення непізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податковоїдекларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - непізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

  Граничні строки подання податковоїдекларації:

  - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнімкалендарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день поданнядекларації за 2017 рік – 09.02.2018;

Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами відпідприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження зУкраїни та іноземні доходи.

  - для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державнуреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця заїї рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державноїреєстрації припинення підприємницької діяльності; 

  У разіпроведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичноїособи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним)періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базовогоподаткового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якомупроведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

  - для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУподати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійнудіяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

Якщо останній день строкуподання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, тоостаннім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає завихідним або святковим днем.

  - для громадян, які мають право на податковузнижку – по 31.12.2018 (включно);

 - для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають закордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, щопередують виїзду. 

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податківвиникає при отриманні:

доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які незареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема,доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичнимособам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенівспоріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплаченоподаток на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті,але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема,дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного(анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним зпроцедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщойого сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (урозрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

інвестиційного доходу;

іноземного доходу;

та в інших передбачених ПКУ випадках.

  Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходифізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним іподаткова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого(виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділомПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальномупосвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділуПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкоюподатку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецька області

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

В купальнике и с бокалом Эмили Ратаковски отдыхает у бассейна
2018-10-19 10:00:00
0
| Шоу-Biz

Неугомонная Эмили Ратаковски снова и снова делится со своими подписчиков пляжными кадрами.

Волкер заявил, что поставки американского оружия Украине – это не разжигание войны, а сдерживание агрессии России
2018-10-19 09:45:00
0
|

По словам специального представителя Госдепартамента США по вопросам Украины Курта Волкера, Украина – это страна, которая имеет право на самооборону и обладает собственной стратегией национальной безопасности.

В Украине стремительно падает численность населения
2018-10-19 09:30:00
0
| Общество

Госстат обнародовал данные о демографической ситуации в стране с января по август 2018 года.

Бюджет на 2019: какими будут зарплаты и пенсии
2018-10-19 09:15:00
0
| Экономика

В четверг, 18 октября, Верховная Рада приняла проект Госбюджета 2019 в первом чтении. В правительстве надеются, что в следующем году доходная часть бюджета увеличится на 11,2% и составит 12,9 трлн грн.

Путин собрался восстановить «дружбу» с Украиной после выборов
2018-10-19 09:00:00
0
| Политика

Владимир Путин заявил, что Украине не очень хорошо без дружбы с Россией. Лидер Кремля отметил, что готов налаживать отношения со страной-соседкой. Однако, не с нынешней властью.

В Украине разрешили устанавливать счетчики тепла в многоэтажках
2018-10-19 09:00:00
0
|

До этого не все могли установить счетчик дома. Распределитель тепла меряет температуру на поверхности отопительного прибора и зону в 15-20 сантиметрах от этого устройства.

В Раде сегодня пройдет час вопросов к правительству
2018-10-19 08:45:00
0
| Политика

Нардепы могут также рассмотреть вопросы стипендий для молодых ученых

Трамп угрожает разместить военных на границе с Мексикой
2018-10-19 08:30:00
0
| Политика

Трамп пригрозил Мексике размещением войск на границе

Ольга Куриленко покорила публику соблазнительным нарядом
2018-10-18 10:30:00
0
| Шоу-Biz

Актриса посетила BFI Film Festival в Лондоне.

Лидеры Евросоюза отменили экстренный саммит по Brexit
2018-10-18 10:00:00
0
| Политика

Лидеры 27 стран, которые входят в Европейский союз, решили отменить экстренный саммит, который должен был пройти 17-18 ноября, по выходу Британии из состава ЕС. Об этом сообщает Reuters.