23 января 2018, 15:35

Кампанія декларування доходів - 2018

2018-01-05 09:30:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Маріупольська ОДПІ Головногоуправління ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що з 01.01.2018 року розпочалася кампаніядекларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річнуподаткову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податковізобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/абомають право подати декларації для отримання податкової знижки.

     Податкова декларація подаєтьсяплатниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із такихспособів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимогзаконів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

     У разі надсилання податковоїдекларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення непізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податковоїдекларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - непізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

  Граничні строки подання податковоїдекларації:

  - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнімкалендарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день поданнядекларації за 2017 рік – 09.02.2018;

Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами відпідприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження зУкраїни та іноземні доходи.

  - для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державнуреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця заїї рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державноїреєстрації припинення підприємницької діяльності; 

  У разіпроведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичноїособи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним)періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базовогоподаткового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якомупроведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

  - для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУподати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійнудіяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

Якщо останній день строкуподання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, тоостаннім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає завихідним або святковим днем.

  - для громадян, які мають право на податковузнижку – по 31.12.2018 (включно);

 - для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають закордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, щопередують виїзду. 

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податківвиникає при отриманні:

доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які незареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема,доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичнимособам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенівспоріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплаченоподаток на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті,але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема,дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного(анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним зпроцедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщойого сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (урозрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

інвестиційного доходу;

іноземного доходу;

та в інших передбачених ПКУ випадках.

  Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходифізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним іподаткова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого(виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділомПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальномупосвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділуПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкоюподатку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецька області

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

Миссия ОБСЕ на Донбассе заканчивается в марте этого года
2018-01-23 11:00:00
0
| Политика

Первый заместитель главы Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Украине Александр Хуг заявил, что срок действия миссия на территории Украины истекает уже в марте.

Украина может выйти на международные рынки капитала в I полугодии 2018
2018-01-23 10:00:00
0
| Экономика

Данилюк допускает размещение евробондов до конца июня Украина может в очередной раз выйти на международные рынки капитала в I полугодии 2018 года, разместив евробонды.

Давос-2018: назад в прошлое
2018-01-23 09:00:00
0
| Политика

Сегодня в швейцарском Давосе стартует 48-й Всемирный экономический форум (ВЭФ), традиционно являющийся главным законодателем финансовых трендов и, нередко, источником политических новостей, своеобразным деловым барометром для всего мира.

НБУ передал часть золотовалютных резервов Украины в управление Всемирного банка
2018-01-22 11:00:00
0
| Экономика

Национальный банк передал Всемирному банку управление частью международных резервов. Об этом сообщил на брифинге заместитель главы НБУ Олег Чурий.

Украина создала новую тему для дискуссий в ПАСЕ
2018-01-22 10:00:00
0
| Политика

На нынешней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы внимание европейских политиков будет приковано к вопросу создания антикоррупционного суда в Украине.

МВФ продолжает настаивать на повышении цены на газ
2018-01-21 10:30:00
0
| Экономика

Международный валютный фонд (МВФ) продолжает настаивать на повышении внутренней цены на газ для населения Украины.

В Грузии ожидают решение Украины относительно экстрадиции Саакашвили
2018-01-21 10:00:00
0
| Политика

В Грузии ожидают положительное решение со стороны Украины относительно экстрадиции третьего президента страны Михаила Саакашвили.

Порошенко и Трамп проведут встречу в Давосе
2018-01-20 11:00:00
0
| Политика

Лидеры стран украинский президент Петр Порошенко и США Дональд Трамп проведут встречу на Всемирном экономическом форуме в Давосе, который будет проходить 23-26 января 2018 года.

Школьный автобус въехал в дерево в Турции: более 10 жертв
2018-01-20 10:00:00
0
| Происшествия

Одиннадцать человек погибли в крупном ДТП в Турции, сообщает «МИР 24». Еще 44 получили различные травмы. Школьный автобус врезался в дерево. Авария произошла около трассы в провинции Эскишехир.

В Украине разгулялась непогода: обесточено 737 населенных пункта в 10 областях
2018-01-19 11:00:00
0
| Происшествия

В связи со сложными погодными условиями в ночь на пятницу в Украине обесточены 737 населенных пункта в десяти областях, сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Украины.