18 июля 2018, 0:01

Кампанія декларування доходів - 2018

2018-01-05 09:30:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Маріупольська ОДПІ Головногоуправління ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що з 01.01.2018 року розпочалася кампаніядекларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річнуподаткову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податковізобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/абомають право подати декларації для отримання податкової знижки.

     Податкова декларація подаєтьсяплатниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із такихспособів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимогзаконів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

     У разі надсилання податковоїдекларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення непізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податковоїдекларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - непізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

  Граничні строки подання податковоїдекларації:

  - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнімкалендарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день поданнядекларації за 2017 рік – 09.02.2018;

Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами відпідприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження зУкраїни та іноземні доходи.

  - для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державнуреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця заїї рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державноїреєстрації припинення підприємницької діяльності; 

  У разіпроведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичноїособи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним)періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базовогоподаткового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якомупроведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

  - для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУподати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійнудіяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

Якщо останній день строкуподання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, тоостаннім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає завихідним або святковим днем.

  - для громадян, які мають право на податковузнижку – по 31.12.2018 (включно);

 - для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають закордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, щопередують виїзду. 

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податківвиникає при отриманні:

доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які незареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема,доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичнимособам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенівспоріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплаченоподаток на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті,але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема,дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного(анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним зпроцедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщойого сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (урозрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

інвестиційного доходу;

іноземного доходу;

та в інших передбачених ПКУ випадках.

  Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходифізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним іподаткова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого(виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділомПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальномупосвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділуПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкоюподатку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецька області

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

Больше чем в 1,5 раза увеличились поступления в местные бюджеты от владельцев недвижимости Донетчины

За первое полугодие 2018 года местные бюджеты Донецкой области получили свыше 37 млн грн налога на недвижимое имущество, отличающееся от земельного участка, что на 63% превышает поступление в прошлом году.

Глава Amazon Джефф Безос стал самым богатым человеком в современной истории
2018-07-17 10:30:00
0
|

Глава американских компаний Amazon и Blue Origin Джефф Безос возглавил список богатейших людей мира по версии агентства Bloomberg.

США дадут $100 миллионов украинской армии
2018-07-17 10:00:00
0
| Экономика

Соединенные Штаты предоставят Украине военную помощь на сумму $100 млн. Деньги пойдут на укрепление обороноспособности.

В Мариупольском порту началось строительство зернового терминала
2018-07-17 09:30:00
0
| Экономика

В Мариупольском морском порту начато строительство специализированного перевалочного комплекса зерновых грузов.

Порошенко назвал условия проведения выборов на Донбассе
2018-07-17 09:00:00
0
| Политика

Президент Украины Петр Порошенко сказал, что выборы на Донбассе пройдут после того, как будут выведены российские войска. Об этом он заявил в эфире программы «Свобода слова» на ICTV.

Почти 5 миллиардов гривен налога на доходы физических лиц и военного сбора пополнили сводный бюджет Донетчины

За шесть месяцев 2018 года уплаченная плательщиками Донецкой области в сводный бюджет страны сумма налога на доходы физических лиц и военного сбора составила 4,9 млрд гривен. По сравнению с прошлогодними показателями поступления от уплаты указанных налогов увеличились на 734 млн гривен.

Сегодня в Украине отмечают День бухгалтера и аудитора
2018-07-16 11:00:00
0
| Общество

В Украине сегодня отмечают профессиональный праздник работники бухгалтерских служб и аудиторы - люди, которые занимаются финансами любого учреждения или компании.

Билеты на поезда подорожают еще на 25 процентов
2018-07-16 10:30:00
0
| Экономика

Тарифы на пассажирские перевозки железнодорожным транспортом могут увеличиться на 25% в течение 2018-2019 лет и до 30% в течение 2020-2021 годов.

В Киеве за сегодняшнее утро «заминировали» две станции метро
2018-07-16 10:00:00
0
| Происшествия

Сегодня, 16 июля, в Киеве неизвестными были «заминированы» несколько станций метро. Сообщения о якобы бомбах в киевском метрополитене поступили утром.

Израиль нанес ракетные удары по аэропорту Алеппо
2018-07-16 09:30:00
0
| Происшествия

Сирийские государственные СМИ сообщили о том, что Израиль атаковал аэропорт Алеппо.