18 января 2019, 20:31

Кампанія декларування доходів - 2018

2018-01-05 09:30:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Маріупольська ОДПІ Головногоуправління ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що з 01.01.2018 року розпочалася кампаніядекларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річнуподаткову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податковізобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/абомають право подати декларації для отримання податкової знижки.

     Податкова декларація подаєтьсяплатниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із такихспособів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимогзаконів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

     У разі надсилання податковоїдекларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення непізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податковоїдекларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - непізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

  Граничні строки подання податковоїдекларації:

  - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнімкалендарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день поданнядекларації за 2017 рік – 09.02.2018;

Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену системуоподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами відпідприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження зУкраїни та іноземні доходи.

  - для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державнуреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця заїї рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державноїреєстрації припинення підприємницької діяльності; 

  У разіпроведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичноїособи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним)періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базовогоподаткового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якомупроведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

  - для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУподати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійнудіяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

Якщо останній день строкуподання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, тоостаннім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає завихідним або святковим днем.

  - для громадян, які мають право на податковузнижку – по 31.12.2018 (включно);

 - для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають закордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, щопередують виїзду. 

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податківвиникає при отриманні:

доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які незареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема,доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичнимособам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенівспоріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплаченоподаток на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті,але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема,дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного(анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним зпроцедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщойого сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (урозрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

інвестиційного доходу;

іноземного доходу;

та в інших передбачених ПКУ випадках.

  Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходифізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним іподаткова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого(виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділомПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальномупосвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділуПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкоюподатку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецька області

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

Диван желаний! Пленительная Татьяна Бабенкова в фотосессии MAXIM
2019-01-18 10:23:00
0
| Шоу-Biz

Две вещи, которые важно знать про актрису Татьяну Бабенкову: она играет в сериале «Полицейский с Рублевки» на ТНТ и фотографируется только в одежде. Принимая во внимание первое, мы исправили второе - MAXIM

Иракли Макацария оголил торс и показал "горячие" фото с отдыха
2019-01-18 10:07:00
0
| Шоу-Biz

Макацария отдыхает в Таиланде

В Японии запустили ракету-носитель Epsilon-4 с 13 спутниками
2019-01-18 09:55:00
0
|

Японское агентство аэрокосмических исследований запустило ракету-носитель Epsilon-4, в которой находится 13 спутников Demonstoration-1. Об этом в пятницу, 18 января, сообщила пресс-служба агентства на странице в Twitter.

Путин заявил, что Газпром сохранит транзит газа через Украину
2019-01-18 09:46:00
0
|

Президент РФ рассчитывает на рост поставок газа в Европу

В НБУ рассказали о судьбе монет номиналом 5 и 10 гривен
2019-01-18 09:39:00
0
| Экономика

Нацбанк заменит бумажные гривни небольшого номинала монетами, а купюры будут выпускать только для коллекционеров

Обменять валюту можно будет в почтовых отделениях
2019-01-18 09:34:00
0
| Экономика

Украинцы смогут покупать и продавать иностранную валюту только в банках и пунктах обмена валют небанковских финучреждений, но и в почтовых отделениях.

В Закарпатской области на дорогу сошла лавина
2019-01-18 09:23:00
0
|

Лавина сошла в Карпатах, перекрыв движение на автодороге Н-09 "Мукачево - Ивано-Франковск - Рогатин - Львов". Об этом сообщает пресс-служба "Укравтодора".

Синоптики предупредили украинцев о дождях и мокром снеге
2019-01-18 09:18:00
0
|

Погода сегодня, 18 января, на западе ожидаются дождливая, с мокрым снегом, на остальной территории преимущественно без осадков, температура воздуха днем местами поднимется до +8.

Взрыв 80 кг пентолита в вузе Колумбии: десятки жертв
2019-01-18 09:12:00
0
| Происшествия

Мужчина на джипе заехал на территорию полицейской академии и подорвал заминированное авто. Пока никто не взял на себя ответственность за теракт.

Число жертв теракта в Боготе превысило 20
2019-01-18 09:05:00
0
| Происшествия

На данный момент известно о гибели 21 человека в столице Колумбии