19 августа 2018, 1:08

Донеччина: протягом 2017 року погашено податкового боргу та заборгованості з єдиного соціального внеску у розмірі 1,3 млрд гривень

2018-03-09 10:00:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Податковийборг – це не тільки і не стільки приватна справа окремого платника податків, цепроблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими коштами,які не надійшли до державного та місцевих бюджетів, а значить і не можуть бутивикористані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Актуальнимпитання податкової заборгованості є, безумовно, і для Донецької області,особливо враховуючи сьогоденні реалії здійснення господарської діяльності врегіоні. Так, станом на 01.01.2018 податковий борг до зведеного бюджету по областісклав 8 463,3 млн грн, в т.ч. до державного бюджету –6 938,8 млн грн, а заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(ЄСВ) становила 2 964,9 млн гривень.

Найголовнішоюпричиною наявності значної заборгованості та її негативної динаміки є окупаціячастини території області та триваюче військове протистояння, насильницькезахоплення великої кількості українських підприємств на тимчасово окупованійтериторії. Годі й казати, що все це самим негативним чином позначилось напідприємницькій активності, на умовах ведення фінансово-господарськоїдіяльності платників податків на території області, що в свою чергу призводитьдо скорочення або припинення їх діяльності та погіршення їх фінансово-економічногостану. Так, наприклад, майже60% податкового боргу та заборгованості з ЄСВ припадає на підприємства,виробничі потужності яких розташовані на тимчасово окупованій території та налінії зіткнення.

Отже,важливо підкреслити, що далеко не всі боржники навмисно нехтують обов’язкомсплачувати належні податки. Велика кількість з них, окрім податковоїзаборгованості, мають і заборгованість із заробітної плати, і борги передконтрагентами. Усвідомлюючи скрутність становища таких платників, їх важливістьяк для економіки регіону, так і економіки країни, органи Державної фіскальноїслужби Донецької області намагаються забезпечити, перш за все, добровільнусплату податкового боргу такими платниками.

Увипадках, коли добровільне погашення боргу неможливе, або коли платник податківсвідомо порушує податкове законодавство та не має наміру повністю виконати своїзобов’язання перед бюджетом, фіскальною службою вживається цілий комплексзаходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством. Хотілося бзвернути увагу платників, що допускати несплату податкових зобов’язань тазобов’язань з ЄСВ для вирішення свої фінансових проблем за рахунок коштівбюджету є не найкращою ідеєю. Податковий борг для економіки підприємства – цесуттєві штрафні санкції і пеня, це податкова застава на майно і неможливістьвільно їм розпоряджатись, це стягнення коштів з банківських рахунків та продажактивів в рахунок погашення податкового боргу. Чи варто наражати свій бізнес натакі неприємності?

 

Загаломже за рахунок вжитих заходів стягнення боргу, передбачених Податковим кодексомУкраїни, працівниками Державної фіскальної служби Донецької області в 2017 роцістягнуто заборгованості у розмірі 1 308,0 млн грн, у тому числі 609,4 млнгрн заборгованості з ЄСВ.

 

Податківціне збираються збавляти темпів і в 2018 році. Так, ДФС України заходи,спрямовані на погашення податкового боргу та недопущення приростуновоствореного податкового боргу, визначила пріоритетним напрямом в роботі на2018 рік. Отже робота зі стягнення податкового боргу триває.

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

Зачем Трампу создавать космические войска?
2018-08-18 12:00:00
0
|

В американской армии может появиться новый род войск.

Украинцев массово лишают субсидий
2018-08-18 11:30:00
0
| Экономика

Министерство социальной политики запустило электронный реестр субсидиантов, который позволит выявить недобросовестных получателей субсидий. В системе уже 50 тысяч украинцев.​ Об этом сообщает ZIK со ссылкой на слова эксперта по вопросам ЖКХ Андрея Никончука.

В Украине выращивают огромные мексиканские огурцы
2018-08-18 11:00:00
0
| Общество

Когда-то обычный картофель, кабачки и помидоры были диковинкой в наших краях. Теперь их выращивает каждый огородник. Таким же заурядным для нас очень скоро может стать мексиканский огурец, или чайот. Он не требует особых почв, растет практически на камнях, его не нужно удобрять, спасать от паразитов. Необходимо только обеспечить тенью, влагой и опорой для стеблей.

В Мексике обнаружили 50 тонн наркотиков
2018-08-18 10:30:00
0
| Происшествия

Вещество под названием "Кристалл" было закопано в яме глубиной четыре метра

Вегетарианство: минусы и преимущества
2018-08-17 12:00:00
0
| Красота и здоровье

Многие люди выбирают вегетарианство осознанно. Кто-то опирается на религиозные убеждения, кому-то жалко животных, а кто-то считает, что отказ от мяса положительным образом сказывается на здоровье человека.

Плательщикам Донетчины возмещено более чем 376 млн гривен НДС

По информации управления налогов и сборов с юридических лиц ГУ ГФС в Донецкой области, за семь месяцев 2018 года плательщиками Донецкой области задекларировано 607,3 млн грн бюджетного возмещения налога на добавленную стоимость, что на 339 млн грн превышает задекларированную сумму бюджетного возмещения НДС за аналогичный период прошлого года.

В белье и стрингах: Даша Астафьева поделилась пикантными кадрами
2018-08-17 11:30:00
0
| Шоу-Biz

Даша Астафьева снова опубликовала для поклонников новое откровенное фото.

Трамп пригрозил снизить уровень поддержки Турции
2018-08-17 11:00:00
0
| Политика

Президент Соединенных Штатов Дональд Трамп заявил, что Турция много лет "использовала США" и теперь расходы на нее сократятся.

Путин и Эрдоган планируют провести переговоры в Иране
2018-08-17 10:30:00
0
| Политика

Президент России Владимир Путин и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган могут провести отдельную встречу в Тегеране в начале сентября.