18 марта 2018, 7:50

Донеччина: протягом 2017 року погашено податкового боргу та заборгованості з єдиного соціального внеску у розмірі 1,3 млрд гривень

2018-03-09 10:00:00
0
Автор: Служба новостей 7ya-media

Податковийборг – це не тільки і не стільки приватна справа окремого платника податків, цепроблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими коштами,які не надійшли до державного та місцевих бюджетів, а значить і не можуть бутивикористані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Актуальнимпитання податкової заборгованості є, безумовно, і для Донецької області,особливо враховуючи сьогоденні реалії здійснення господарської діяльності врегіоні. Так, станом на 01.01.2018 податковий борг до зведеного бюджету по областісклав 8 463,3 млн грн, в т.ч. до державного бюджету –6 938,8 млн грн, а заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(ЄСВ) становила 2 964,9 млн гривень.

Найголовнішоюпричиною наявності значної заборгованості та її негативної динаміки є окупаціячастини території області та триваюче військове протистояння, насильницькезахоплення великої кількості українських підприємств на тимчасово окупованійтериторії. Годі й казати, що все це самим негативним чином позначилось напідприємницькій активності, на умовах ведення фінансово-господарськоїдіяльності платників податків на території області, що в свою чергу призводитьдо скорочення або припинення їх діяльності та погіршення їх фінансово-економічногостану. Так, наприклад, майже60% податкового боргу та заборгованості з ЄСВ припадає на підприємства,виробничі потужності яких розташовані на тимчасово окупованій території та налінії зіткнення.

Отже,важливо підкреслити, що далеко не всі боржники навмисно нехтують обов’язкомсплачувати належні податки. Велика кількість з них, окрім податковоїзаборгованості, мають і заборгованість із заробітної плати, і борги передконтрагентами. Усвідомлюючи скрутність становища таких платників, їх важливістьяк для економіки регіону, так і економіки країни, органи Державної фіскальноїслужби Донецької області намагаються забезпечити, перш за все, добровільнусплату податкового боргу такими платниками.

Увипадках, коли добровільне погашення боргу неможливе, або коли платник податківсвідомо порушує податкове законодавство та не має наміру повністю виконати своїзобов’язання перед бюджетом, фіскальною службою вживається цілий комплексзаходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством. Хотілося бзвернути увагу платників, що допускати несплату податкових зобов’язань тазобов’язань з ЄСВ для вирішення свої фінансових проблем за рахунок коштівбюджету є не найкращою ідеєю. Податковий борг для економіки підприємства – цесуттєві штрафні санкції і пеня, це податкова застава на майно і неможливістьвільно їм розпоряджатись, це стягнення коштів з банківських рахунків та продажактивів в рахунок погашення податкового боргу. Чи варто наражати свій бізнес натакі неприємності?

 

Загаломже за рахунок вжитих заходів стягнення боргу, передбачених Податковим кодексомУкраїни, працівниками Державної фіскальної служби Донецької області в 2017 роцістягнуто заборгованості у розмірі 1 308,0 млн грн, у тому числі 609,4 млнгрн заборгованості з ЄСВ.

 

Податківціне збираються збавляти темпів і в 2018 році. Так, ДФС України заходи,спрямовані на погашення податкового боргу та недопущення приростуновоствореного податкового боргу, визначила пріоритетним напрямом в роботі на2018 рік. Отже робота зі стягнення податкового боргу триває.

Оставить комментарий

Добавляя комментарий, я принимаю и несу ответственность за выполнение Правил Комментирования

asdasdas

Последние новости

Китайцы хотят построить ветровую электростанцию в Херсонской
2018-03-17 10:00:00
0
| Экономика

Близ села Новодмитровка Генического района китайская компания «SANY GROUP CO., LTD» планирует построить ветровую электростанцию. Возведение ВЭС обсудили 14 марта в Херсонской областной госадминистрации.

Савченко призналась в подготовке военного переворота
2018-03-17 09:00:00
0
| Политика

Похоже, скандально известная Надежда Савченко вошла в раж и уже видит себя некой Жанной дАрк, которая во главе войска станет «освобождать» Киев. Она не скрывает, что вела с военными беседы по поводу того, чтобы они повернули оружие на столицу.

Мариупольчанка удивила Париж и украсила Киев
2018-03-16 11:00:00
0
| Общество

В Центре современного искусства им. Куинджи представили работы юной художницы из Мариуполя Анастасии Журавлевой. Экспозиция «Есть вещи, которые нельзя сокрушить» насчитывает 39 работ, выполненных в самых разных жанрах и техниках, которые под силу не каждому живописцу.

Опасный троян Qrypter атакует организации по всему миру
2018-03-16 10:00:00
0
| Hi-Tech

Исследователи кибербезопасности из компании Forcepoint сообщили о новой вредоносной кампании, нацеленной на организации по всему миру. В ходе атак злоумышленники используют новый опасный троян Qrypter.

В Раде сегодня пройдет час вопросов к правительству
2018-03-16 09:30:00
0
| Политика

Нардепы также намерены рассмотреть вопросы образования

Обрушение 950-тонного моста в Майами: погибли четыре человека
2018-03-16 09:00:00
0
| Происшествия

Десять людей получили ранения в результате обвала конструкции. Под завалами могут быть люди

Украина заняла 138 место в рейтинге счастливых стран
2018-03-15 10:00:00
0
| Общество

Самой счастливой страной в докладе назвали Финляндию. Самыми несчастливыми странами стали Бурунди и Центральноафриканская Республика

В Украине за месяц подорожали большинство социальных продуктов
2018-03-15 09:30:00
0
| Экономика

В феврале в Украине подорожали 70% социальных продуктов. В первую очередь, это коснулась мяса и продуктов из так называемого борщевого набора.

Украина денонсирует договор о дружбе с РФ
2018-03-15 09:00:00
0
| Политика

МИД Украины подготовил предложения о выходе Украины из СНГ и денонсации договора о дружбе с Россией.

Украина 25 марта переходит на летнее время
2018-03-14 10:30:00
0
| Общество

Согласно постановлению Кабинета Министров, переход на летнее время в Украине уже более 20 лет осуществляется в последнее воскресенье марта.